«Ερυθρόλευκο» προβάδισμα πρόκρισης (PICS&VIDEOS) – Balla.com.cy

Η Ομόνοια ηττήθηκε με 2-0 από τον Ολυμπιακό με σκόρερ τους Βαλμπουενά με πέναλτι και Ελ Αραμπί με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Οι πράσινοι αμύνθηκαν μαζικά και άντεξαν μέχρι το 68′ όπου και ο Oλυμπιακός προηγήθηκε ενώ τα πράγματα έγιναν αρκετά δυσκολότερα με το γκολ του Ελ Αραμπί στις καθυστερήσεις του αγώνα και πλέον οι ερυθρόλευκοι έχουν ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης.

Re-play:

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

7′ Σουτ Βαλμπουενά σε σώματα και μετά σουτ του Μπουχαλάκη έξω

11′ Νέο μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, ο Φαμπιάνο αποκρούει εύκολα

14′ Πρώτη προσπάθεια για την Ομόνοια να απειλήσει, ο Σά προλαβαίνει με το κεφάλι ενώ υπάρχει και υπόδειξη οφσάιντ στον Σενέ

24′ Δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Καμαρά, ο Φαμπιάνο απομακρύνει

26′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι στον Βίτορ Γκόμες για φάουλ στον Βαλμπουενά

33′ Δύο σερί κόρνερ για την Ομόνοια χωρίς κάτι το αξιόλογο

36′ Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς, σέντρα του Βαλμπουενά και κεφαλιά του Χασάν λίγο έξω

42′ Κίτρινη κάρτα στον Λούφτνερ που τράβηξε από την φανέλα το Φορτούνη

44′ Τρίτη κίτρινη κάρτα για την Ομόνοια στον Μποτεάκ για φάουλ στον Φορτούνη

45′ Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

45+1′ Σουτ του Φορτούνη από σέντρα του Βαλμπουενά, έφυγε αουτ η μπάλα

45+2′ Λάθος του Μπα, ο Μποτεάκ έκλεψε και έκανε το σουτ που έφυγε πολύ έξω

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ Αλλαγή για την Ομόνοια, Ντούρις στην θέση του Σενέ

47′ Κίτρινη στον Σεμέδο για φάουλ στον Ντούρις

52′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Ομόνοια χαμένη από τον Ντούρις που σούταρε άστοχα μετά από πάσα του Λέζιακς

58′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Ελ Αραμπί στην θέση του Φορτούνη και Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα

63′ Σουτ του Σεμέδου που κόβεται

67′ Κεφαλιά του Ελ Αραμπί από πολύ καλή θέση, η μπάλα έφυγε ψηλά έξω

68′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Λέζιακς πέφτοντας μαζεύει την μπάλα με τα χέρια

68′ Κίτρινη στον Λέζιακς

68′ ΓΚΟΛ! 1-0 Εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι από τον Βαλμπουενά

73′ Σουτ του Χασάν από πάσα του Καμαρά, ο Φαμπιάνο μαζεύει

74′ Σουτ του Μποτεάκ έφυγε ψηλά αουτ

76′ Εμβιλά στην θέση του Χασάν

77′ Ο Ραντζέλοβιτς μπήκε ωραία στην περιοχή, γύρισε στον Ελ Αραμπί που σούταρε έξω από καλή θέση

79′ Μεγάλη απόκρουση του Φαμπιάνο σε κεφαλιά του Ελ Αραμπί από σέντρα του Βαλμπουενά

80′ Ασαντέ αντί Παπουλή

87′ Ο Λοϊζου στην θέση του Μποτεάκ

89′ Πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, ο Φαμπιάνο σε κόρνερ

90′ Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

90+1′ ΓΚΟΛ! 2-0 Εξαιρετική κίνηση του Ελ Αραμπί έξω από την περιοχή, ντρίμπλαρε και σούταρε με τον Φαμπιάνο να μην μπορεί να βγάλει αντίδραση